Nowe auto bez wyrzeczeń

Źródło: Mieszkania na sprzedaż Ustroń Mieszkania na sprzedaż Chodzież

Jak co roku sezon samochodowy zostaje otwarty wraz z przyjściem wiosny. Wśród sprzedawanych samochodów w okresie zimowym, tylko niewielki odsetek rozpoczętych transakcji zakończony jest sukcesem i pozytywnym efektem końcowym. Wraz z ilością samochodów na sprzedaż zwiększa się ruch w placówkach finansowych oraz bankach oferujących kredyty samochodowe.

Jak zakupić auto nowe, używane czy też sprowadzone z zagranicy z pomocą kredytową? Przede wszystkim trzeba zapoznać się z wszelkimi procedurami kredytowymi, aby nic nie mogło nas zaskoczyć i nieprzyjemnie rozczarować w trakcie potyczek bankowych. Ofert pożyczek gotówkowych jest naprawdę wiele. Należy zainteresować się, który bank w danym czasie oferuje pożyczkę bezprowizyjną, oraz który jest powiązany z koncernami samochodowymi lub też komisami.

Jeżeli planujemy zakup auta używanego zazwyczaj komis samochodowy oferuje rozłożenie ceny pojazdu na raty lub też załatwienie szybkiego kredytu. Nie dajmy się wciągnąć w taką propozycję. Bezpośredni kredyt w banku będzie zdecydowanie mniej nas kosztował, niż oferowana komisowa pożyczka.

Jeżeli już zdecydujemy się na konkretny bank, musimy spełnić szereg formalności, które dzielą nas od trzymania w dłoni upragnionych kluczyków. Przede wszystkim należy wypełnić wniosek kredytowy. Dołączyć do niego zapewne potrzeba będzie kserokopię dokumentów tożsamości w celu weryfikacji danych, zaświadczenie z miejsca pracy o osiąganych dochodach, często również kserokopię prawa jazdy. Jeżeli interesuje nas auto firmowe dodatkowo wymagany jest odpis Krajowego Rejestru Sądowego lub też Wpisu do Ewidencji Działalności Gospodarczej. Jeżeli chodzi o dokumenty wybranego przez nas samochodu należy dostarczyć do banku umowę sprzedaży lub też fakturę z komisu, na podstawie której bank dokona przelewu środków na konto sprzedającego.

Najważniejszą kwestią jest oczywiście dokładne sprawdzenie wybranego samochodu pod względem mechanicznym oraz upewnienie się, iż nie został on kradziony czy też nie brał udziału w przestępstwie. Jeżeli decyzja banku będzie pozytywna, otrzymamy pieniądze na auto w zamian za miesięczne raty, ustalane indywidualnie, tak aby zbytnio nie obciążać naszego domowego budżetu. Kredyt samochodowy czy też gotówkowy jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają zgromadzonych pieniędzy i nie chcą oszczędzać latami na niezbędny środek lokomocji.

Zostaw komentarz