Korzyści jakie daje konto bankowe

Źródło: domy na sprzedaż Kraków mieszkania Skierniewice

Dla wielu Polaków posiadanie konta bankowego nadal jest abstrakcją. Wydaje się, iż w dzisiejszych czasach już nikt nie trzyma pieniędzy w tzw. skarpecie. Niestety jest jednak inaczej. Trzymanie gotówki w domu jest najgorszym możliwym sposobem przechowywania naszych pieniędzy.

Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, iż w każdym momencie tracą one zdecydowanie na inflacji. Dużym zagrożeniem jest również możliwość napadu rabunkowego, który zabierze nam dorobek życiowy. Przechowywanie pieniędzy w domowych pieleszach to domena starszego pokolenia. Nie wyobrażają oni sobie wizyty w banku i posługiwania się bankomatem twierdząc, że to po prostu nie ich epoka.

Młodsze pokolenia z kolei nie wyobrażają sobie życia bez kart płatniczych, kredytowych, czy też bez wykonywania transakcji finansowych przez Internet. Korzyści i zalet, jakie daje nam korzystanie z kart nie trzeba wymieniać. Przede wszystkim gwarantują one bezpieczeństwo naszych pieniędzy, które spokojnie spoczywają sobie na koncie bankowym nie tracąc na wartości, gdyż zazwyczaj jest to konto procentowe, co oznacza, że nasze pieniądze „pracują” na siebie. Posiadając środki na koncie, do którego mamy dostęp drogą internetową możemy bardziej efektywnie kontrolować poziom naszych wydatków, oraz w większości bez prowizyjnie regulować rachunki. Stanie w długich kolejkach do poczciwych okienek pocztowych staje się powoli przeszłością, aczkolwiek cieszy się nieustającą popularnością wśród starszych pokoleń.

Jaka jest inna przyczyna oprócz lęku przed nowościami, do niechęci okazywanej instytucjom finansowym? Jest to przede wszystkim nieufność do powierzania swoich pieniędzy obcym ludziom, wiele z nas lubi również posiadać pieniądze „pod ręką” i w codziennym życiu posługują się tylko i wyłącznie gotówką. Jednak zdecydowana większość nie posiada umiejętności aktywnego zarządzania własnym kapitałem w sposób zadowalający oraz nie przynoszący strat. Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Ilu ludzi zapewne i tyle gustów oraz pomysłów na przechowywanie własnych oszczędności. Posiadanie konta w banku oraz karty płatniczej jest zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Zostaw komentarz